מעסיקים עובדים מהבית? יש לנו דברים שכדאי לדעת

מעסיקים עובדים מהבית? יש לנו דברים שכדאי לדעת

עבודה מהבית לא הייתה אף פעם דבר כל כך פופולרי כמו בימי הקורנה, החלטנו להציג לכם כמה דברים שבאמת כדאי שתדעו רגע לפני שאתם שולחים את העובדים שלכם לעבוד מהבית.

1.לא משלמים נסיעות

אין צורך לשלם לעובד נסיעות על ימים שבהם הוא עבד מהבית. במערכת איזי טיים ניתן להגדיר אילו ימים העובד עבד מהבית והמערכת תדע לחשב את זה.

ולעומת זאת – הוא כן יהיה זכאי להחזר נסיעות מהמעסיק על הימים בהם הגיע למשרדי החברה או עבד מחוץ לבית (למשל, פגישות או ישיבות אליהן נדרש להגיע במסגרת העבודה).

עם זאת, חשוב שתדעו שכל עובד שכיר – גם אם עבד מהבית וגם אם במשרד – זכאי לנקודות זיכוי ממס בשל נסיעות מהבית לעבודה. מדוע בעצם? כל העובדים הגברים שמוגדרים כתושבי מדינת ישראל זכאים ל-2.25 נקודות זיכוי ממס הכנסה, ואילו כל הנשים העובדות זכאיות ל-2.75 נקודות זיכוי. מתוך הנקודות הללו, 0.25 נקודת זיכוי מוגדרת כ”זיכוי נסיעה” (על נסיעה מהבית לעבודה). מאחר ולא ניתן להפריד את נקודות הזיכוי הללו בטופס של מס הכנסה, גם מי שעובד מהבית זכאי לנקודות הללו.

 

2.עובד מהבית זכאי לארוחות?

ככלל, עובדים מהבית יהיו זכאים לאותם תנאי עבודה שעובדים במשרד זכאיים להם. אם עובדי המשרד שלכם זכאים לשוברי ארוחות וכו’ גם העובדים מהבית זכאים לאותם תנאים בדיוק.

3.חובת דיווח נוכחות

גם אם עובד מועסק מהבית הוא עדיין מחויב בדיווח נוכחות גם מהבית בדיוק כמו כל עובד.

כיום לחברת איזי טיים יש מגוון פתרונות לדיווח נוכחות מהבית כמו דיווח באמצעות אפליקציה, דיווח נוכחות באמצעות מחשב, SMS ועוד.. כך שלכל עובד יש פתרון לדיווח נוכחות יעיל.

4.מה לגבי חופשה שנתית, דמי הבראה, דמי מחלה והפרשה לפנסיה?

עובד מהבית זכאי בדיוק לכל התנאים הסוציאליים שעובד במשרד זכאי להם ללא כל הבדל. 

באופן כללי עובד מהבית נחשב לעובד רגיל לכל דבר כאילו עבד מהמשרד. יש לקחת בחשבון שזה חוסף למעסיק הרבה עלויות כמו עלויות משרד וכו' . לעובד מהבית יש יתרונות וחסרונות, כמו עלויות החשמל של הבית שממנו הוא עובד צפויות לעלות בעקבות עבודה מהבית. יחד עם זאת עידן הקורונה מביא איתנו הרגלים חדשים של עבודה מהבית ומשנה את התמונה של העסקה. מקווים שנעבור את התקופה במהרה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות

פתח צא'ט
צריך עזרה?
היי,
איך אפשר לעזור לך?